Kutatás: még a demokraták szerint sem volt jó elnök Joe Biden
Egy friss felmérés szerint az amerikaiak többsége „gyenge” vagy „átlag alatti” szintre értékelte az elnököt.
Már-már mantraszerűen halljuk, hogy 2016 a virtuális valóság éve lesz. De milyen hatásai lehetnek a minden eddiginél életszerűbb, a közegben való teljes elmerülést biztosító technológiának, mennyire változtatja meg az életünket?
A stanfordi Virtuális Humán Interakció Laboratórium kutatói 13 éve tanulmányozzák a virtuális valóságot, és meg vannak győződve, hogy a VR-élmény megváltoztathatja a felhasználó gondolkodását és viselkedését. Mivel a VR a televíziónál és más technológiáknál is életszerűbb élményt nyújt, a felhasználó nem passzív befogadó, hanem aktív résztvevő, és az iparág növekedésével párhuzamosan nagyon fontos feltérképezni a potenciális hatásokat, következményeket.
A labor egyik felmérése kimutatta, hogy egy virtuális fát kivágó felhasználó kevesebb papírkendőt használt el utána a valódi forgács feltakarítására, mint azok, akik nem vágtak ki fát.
Francia diákok 2001. szeptember 11-éről készítettek megrázó VR-szimulációt: a felhasználó az egyik ikertoronyban tartózkodik. Ez és a többi hasonló projekt fóbiák leküzdésére használja a VR-t.
Ugyanakkor a hosszú időt virtuális közegben töltő felhasználó, lassan elszakadhat a fizikai valóságtól. A technológia fejlődésével alternatív valóság áll mindenki rendelkezésére, ahol – legalábbis sci-fi szerzők szerint – egyre többet fogunk időzni.